Můj příběh

Mojí vášní je zdraví.

Jsem doktorkou klasické i tradiční čínské medicíny a praktikuji akupunkturu. Díky celostnímu pohledu učím lidi rozpoznat, kde jsou v nerovnováze a kudy může vést jejich jedinečná cesta zpět k harmonii. 

Kdo jsem? 

Jsem Martina, žena žijící v souladu se svým cyklem, maminka 4 dětí, lékařka a praktik akupunktury. Dnes vnímám bolest a zdravotní nepohodu jako zprávu o narušení rovnováhy. Díky celostnímu pohledu se umím podívat, až k její podstatě. Denně podporuji sebe i své klientky k tvůrčím cestám k rovnováze, která nám přináší do života radost a energii. 

Ale vždy jsem to tak neviděla.

Jako malá jsem měla časté záněty průdušek a myslela si, že nemohu nic dělat, jen čekat, až se po podání antibiotik uzdravím. Brala jsem nemoc jako nutné zlo, které si zasloužím.

V dospívání se přidaly menstruační bolesti a alergie s astmatickými projevy. Šla jsem na medicínu s vírou, že se naučím lidem pomoci a uzdravovat. Věřila jsem, že existuje jedna cesta za zdravím, vhodná pro všechny lidi a že léky nás vyléčí. 

První zlom

přišel v okamžiku, kdy jsem nechtěla užívat analgetika na své menstruační bolesti a hledala jiné cesty. Začínalo mi být jasné, že nelze oddělovat duši a tělo, že pokud chci opravdu něco vyléčit, je potřeba vzít v úvahu celý život. Začala jsem studovat tradiční čínskou medicínu obor akupunktura a nastoupila do práce v nemocnici. 

Hodně znalostí se propojilo, přesto jsem zůstávala občas zmatená, co tedy správně pro zdraví dělat?  Co lidem doporučovat? Jak pečovat o své zdraví a zdraví svých blízkých, když mnohdy jsou přístupy úplně protichůdné. Cítila jsem se zahlcená možnostmi a neschopností dělat vše správně a najednou. Měla jsem tendenci oba směry srovnávat a hodnotit a stále jsem chtěla najít tu jednu správnou cestu pro všechny. 

Mateřství a cesty k rovnováze

Mateřství mě ale naučilo lásce k odlišnostem a blíže jsem poznala celou řadu dalších rovnováhu podporujících technik – masáže, jógu, Dornovu metodu, SM sytém, kinesiotaping, školu pánevního dna, Bachovky, rodinné konstalace či intimní bylinnou napářku. Pochopila jsem, že přístupy ke zdraví mohou být od pasivních po aktivní a že každý z nich má své důležité místo. Znovu jsem si uvědomila, jak velkou roli hrají myšlenky a emoce a jak moc důležitá je naše víra v sebe sama. 

Posílit víru v sebe sama můžeme tím, že budeme věci rozumět a vědět proč.  Další nezbytnou součástí je vydání se na cestu k rovnováze aktivními kroky, malými či velkými, krůček po krůčku s láskou k sobě. 

To, co jsem se na své cestě naučila, předávám dál, podporuji především ženy na jejich aktivní cestě za zdravím. Informace sdílím na svém blogu a pro ucelený pohled a podporu žen jsem vytvořila ebook Ženské zdraví a menstruace pohledem tradiční čínské medicíny.