Co s Doktorem? Aneb proč jsem se rozhodla psát blog?

Co s Doktorem? Je název knihy, která mi změnila život. Bylo mi 23 a já studovala svou vytouženou medicínu. Být doktorkou jsem chtěla od první třídy. Záměr byl jasný a pozornost soustředěná, takže to šlo celkem hladce. 

Doktor Vogeltanz v knize psal o tom, co jsem celou dobu jen tušila. Psal o tom, že naše zdraví přímo souvisí s tím, co zažíváme a žijeme v našich životech, že to není jen tak najednou a náhodou, když má někdo vysoký tlak, astma nebo si zlomí nohu. 

Kniha mi mluvila z duše a tehdy poprvé mi došlo, že mi ten „titul“ k uzdravování stačit nebude. Ale věděla jsem, že jdu dobře, že je to můj první krok.

Jsem nesmírně vděčná, že doktorku mám 🙂

Nejen pro to, že jsem si užila báječná studentská léta se skvělými lidmi, ale dnes hlavně proto, že mohu jít dál a o všechny ty znalosti a dovednosti se opřít a vše ve své praxi propojit. 

Jin k jangu západní medicíny jsem našla ve studiu 1.školy Tradiční čínské medicíny. Tato tisíce let stará nauka, která neodděluje duši a tělo, mi vysvětlila a doplnila vše, co mi chybělo v západním pohledu a přístupu ke zdraví. 

Následovalo 6 let praxe na interně a rehabilitaci a 3 roky praxe na klinice tradiční čínské medicíny, vše střídavě proložené 10 roky mateřské. Poznala jsem celou řadu dalších rovnováhu podporujících technik, získala celostní pohled, jistý nadhled a velkou dávku pokory. 

A ten blog? 

Ještě před pár lety, jsem netušila, co to je. On-line svět byl pro mě španělská vesnice. Dnes to vidím jinak a možná mi psaní blogu také změní život, stejně jako před časem kniha.  

Pomocí článků na blogu chci sdílet své zkušenosti a vytvářet prostor, kde najdete inspiraci a motivaci k aktivnímu, tvůrčímu přístupu ke zdraví. Opírám se především o základy tradiční čínské medicíny, které nám pomáhají pochopit, co vše nás v životě ovlivňuje. 

Jsem tu, abyste se v tom vyznali a mohli si najít právě tu vaši jedinečnou cestu za zdravím. Nic není špatně a vše je možné. Podpořím vás, protože raději podporuji zdraví, než bojuji proti nemoci. 

A kudy může vést naše cesta za zdravím si povíme v příštím článku již brzy.

Krásný den Martina 🙂

Mojí vášní je zdraví. Jsem doktorkou klasické i tradiční čínské medicíny a praktikuji akupunkturu. Díky celostnímu pohledu učím lidi rozpoznat, kde jsou v nerovnováze a kudy může vést jejich jedinečná cesta zpět k harmonii. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.